Omlet Cesarski – przepis na omlet

Dzisiejszy przepis na omlet cesarski został przygotowany przez Pana Domu. Mam nadzieję, że posmakuje Wam tak samo jak i mnie. 

przepis-na-omlet-1

przepis-na-omlet-2

przepis-na-omlet-3

Składniki:

  • 4 jajka
  • 3 płaskie łyżki cukru pudru
  • 10 płaskich łyżek mąki
  • 1/4 szklanki mleka lub kremówki
  • szczypta soli
  • masło do smażenia

Przygotowanie:

Uwaga! W zależności od wielkości patelni masy wystarczy do wysmażenia ok 2-3 omletów. Tak więc nie wylewajcie całej masy od razu na patelnię.

Na początek jajka. Oddzielamy białka od żółtek. Przygotowane białka miksujemy do powstania sztywnej piany. Mając przygotowaną pianę z białek w osobnym naczyniu miksujemy wszystkie pozostałe składniki: żółtka, cukier puder, mąka, mleko, szczypta soli. Jeżeli konsystencja będzie gęsta to nie ma co się przejmować, właśnie taka ma być. Do tak przygotowanej masy dodajemy białka. Tutaj już nie miksujemy. Delikatnie mieszając łączymy masę z powstałych składników z pianą uzyskaną z białek.

Gratulacje, właśnie przygotowaliśmy masę do smażenia.

Na patelni rozgrzewamy sporą ilość masełka. Kiedy patelnia uzyska stosowną temperaturę i masło będzie rozpuszczone wylewamy na patelnię warstwę masy – ok 0,5 cm. Przypiekamy z jednej strony i przewracamy. Kiedy z obu stron, nasz omlet będzie się ładnie prezentował wtedy możemy przy użyciu drewnianej packi pokroić naszego omleta na kwadraty ok. 2cm na 2 cm. Tak przygotowanego omleta przerzucamy na talerz, posypujemy cukrem pudrem lub dodajemy innych dodatków wedle uznania.

Oczywiście możemy też podawać w całości.

To wszystko, smacznego.

0 from 1 Review

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *