Sezamowe kulki mocy

Przepis na apetyczne kulki mocy

Ostatnio bardzo dużo słyszy się na temat cukru i jego negatywnego wpływu na organizm. Najlepiej byłoby wyeliminować go całkowicie z diety lub zminimalizować. Nie zawsze jednak nam się to udaje. Chęć sięgnięcia po coś słodkiego czasami jest tak duża, że warto mieć przygotowane jakieś zdrowe smakołyki i przekąski. W jednym z takich dni przygotowaliśmy sezamowe kulki mocy. Przepis niezwykle prosty i szybki w wykonaniu. Same kulki tworzy się z trzech składników, a tradycyjny biały cukier zastąpiony jest równie słodkim syropem klonowym.

Kulki mocy o których piszemy w naszym przypadku stosujemy jako zdrowe przekąski dla nas samych i naszych dzieci, przeważnie w trakcie spacerów bądź wycieczek górskich. Po dobrym marszu nie mamy wyrzutów sumienia gdy jemy słodkie, a jak jest z wami?

Sezamowe kulki mocy

Składniki na sezamowe kulki mocy:

  • 130 g mielonego siemienia lnianego
  • 130 g sezamu
  • 10 łyżek syropu klonowego
  • do obtoczenia – dowolne mielone bakalie lub wiórki kokosowe

Przygotowanie:

Sezam podpraż delikatnie na rozgrzanej, suchej patelni. Zblenduj go w dowolnym urządzeniu rozdrabniającym. My użyliśmy młynka do kawy.

Sezam, siemię lniane oraz syrop klonowy zmieszaj w garnku i podgrzej do momentu aż masa zgęstnieje. Gotową masę zdejmij z palnika i pozostaw na do ostudzenia.

Kiedy masa będzie ostudzona możesz rozpocząć formowanie swoich kulek. Wielkość dowolna, przy czym my preferujemy niewielkie, które idealnie komponują się z kawą jak i służą jako szybka, zdrowa przekąska.

Każdą kulkę możesz obtoczyć w dowolnych bakaliach po wcześniejszym zmieleniu lub w wiórkach kokosowych. Sezamowe kulki mocy doskonale smakują również bez posypki.

Przepis na kulki mocy

Poznaj inne przepisy na przekąski:

W przygotowaniu przepisu inspirowaliśmy się przepisem na kulkami mocy Ani Lewandowskiej, który znajdziecie tutaj.

No Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *