Wiśnioffka

Uwielbiamy Kazimierz. Cieszy nas możliwość spaceru po urokliwych uliczkach oraz możliwość obcowania z bogatą historią, która towarzyszy tej krakowskiej dzielnicy. Kiedy nastaje zmierzch owa spokojna dzielnica zamienia się w miejsce spotkań towarzyskich, a to wszystko za sprawą ogromnej ilości pubów i restauracji których różnorodność jest w stanie zadowolić niemalże każdego odbiorcę.

Niedawno na Kazimierzu, przy ulicy Józefa 5 powstał nowy lokal serwujący, tylko i wyłącznie wiśniówkę. Lokal o którym mowa to „Wiśnioffka”. Wraz z Martą zostaliśmy zaproszeni na jego otwarcie i przetestowanie serwowanego alkoholu. Przy okazji zrobiliśmy krótki wywiad z właścicielami.

Pomysł na lokal, który serwuje delikatny alkohol, w dodatku tylko jednego rodzaju przywędrował z Lizbony gdzie jeden z właścicieli podpatrzył podobny model funkcjonowania lokalu. Idea jaka przyświeca samym założycielom to stworzenie lokalu, który będzie przystankiem w drodze na lub z Kazimierza. Lokalem gdzie można wejść na chwilę lub dłużej, napić się wysoko gatunkowej wiśniówki, przegryzając ją czekoladą i kontynuować swoją podróż dalej. W naszym przypadku ten „krótki” przystanek skończył się po trzech godzinach, dlatego też uważamy, że lokal może się sprawdzić jako miejsce docelowe, a nie tylko krótki pobyt.

Lokal nie jest duży. Jest wykończony w ciemnej tonacji kolorystycznej z przewagą czerni, czerwieni i niebieskiego.  Kolorystyka dobrze koresponduje z rodzajem serwowanego alkoholu jednak na dłuższą posiadówkę może się okazać zbyt ciężka. W lokalu nie można usiąść, sala „do spożycia” jest wyposażona w trzy wiszące blaty, pełniące funkcje stolików przy których klienci stojąc, mogą opierając się wygodnie dyskutować i delektować się serwowanym alkoholem.

Wiśniówka, jaką podają właściciele jest wyrabiana właśnie przez nich, domowym sposobem. Jak zdradzili nam pomysłodawcy w ich produkcie nie uświadczycie wody co świadczy o jakości i czystości produktu. Na chwilę obecną Wiśnioffkę serwuje następujące warianty alkoholu:

  • Wiśniówka bez wiśni
  • Wiśniówka z wiśniami z pestkami lub bez pestek
  • Wiśniówka na ciepło

Dowiedzieliśmy się, że właściciele mają  w planach wprowadzić serwowanie wiśniówki z czekoladą. Pomysł wydaje nam się genialny i już nie możemy się doczekać 🙂

Osoby ceniące czas i wygodę mogą zakupić butelkę wiśniówki i zabrać ją ze sobą. Przyjemny kształt i wygląd butelki śmiało pozwala wykorzystać ten trunek jako doskonały pomysł na prezent.

Na koniec możemy z czystym sumieniem polecić Wiśnioffkę, jako miejsce , które możecie odwiedzić na chwilę lub dłużej delektując się pyszną wiśniówką.

 

0 from 2 Reviews

2 Komentarzy

  • Adrian

    Naprawdę ciekawe miejsce. Przypomina mi nowo otwartą Pijaną Wiśnię z Grodzkiej. Więc idea baru z jednym alkoholem chyba się przyjęła. Naprawdę fajny pomysł.

  • Vesuviana

    wystrój jest naprawdę klimatyczny, a zdjęcia tak ładne, że po ich obejrzeniu nabrałam ochoty, żeby odwiedzić to miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *